(34) 324 42 02 salon@wisniewscyfoto.pl
Zaznacz stronę

Garść informacji

Zakład ” Foto Wiśniewski” założony został w 1942 r przez moich teściów Józefę i Stanisława Wiśniewskich.

Pierwotnie mieścił się w alei Najświętszej Marii Panny pod numerem 5.

W 1967 mój mąż został spadkobiercą osiągnieć rodziców i w tym samym roku, przed komisją egzaminacyjną w Katowicach zdał egzamin na mistrza fotografii. Od tej chwili realizował swoje artystyczne pomysły, utrwalając na kliszach pary ślubne, chrzty, komunie oraz portrety różnych ludzi.

Chętnie fotografował dzieci – ich grymasy, uśmiechy i zabawne miny były dla niego wdzięcznym tematem pracy, a satysfakcję zawodową dawało mu zadowolenie rodziców oglądających zdjęcia swoich pociech.

Podczas wielu lat pracy zawodowej brał udział w rozlicznych wystawach organizowanych przez ówczesną Izbę Rzemieślniczą w Katowicach, zdobywjąc wiele nagród i wyróznień.

W latach 70 – tych był członkiem Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Katowicach, a także czynnie działał w kole Artystycznej Fotografii (KAF).

W 1978 roku zakład kontynuował działalność pod nowym adresem – w pawilonie przy ul. Strażackiej 4a, gdzie mieści się również obecnie.

Będąc już wtedy żoną, wdrażałam się w kunszt zawodu, nie tylko podpatrując Mistrza i korzystając z jego rad, ale także zdobwając w miedzyczasie tytuł czeladnika w zawodzie fotograf. Z czasem zawód przeradzał się poprostu w styl życia i wielką pasję.

Po śmierci męża w 2020r. wraz z pomocą syna kontynuujemy rodzinną tradycję po dziś dzień

Dziękuję za lekturę i zapraszam do FOTO SALONU 

Halina i Dominik Wiśniewscy