Strona Główna
 
     
  Nasze usługi
Poniżej przedstawiamy zakres usług świadczonych w naszym zakładzie
 
 
 
Fotografia reportażowa
 
 
Fotografia reportażowa to profesjonalna dokumentacja wydarzeń (ślubów, wesel, komunii, spotkań, eventów itd). Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie marki Canon, naszym atutem jest fakt, iż każde wydarzenie obsługuje dwóch fotografów - pozwala to uniknąć jakichkolwiek problemów ze sprzętem i daje możliwość dokumentowania wszystkiego z "dwóch perspektyw". Ślubną fotografię reportażową proponujemy w korzystnych pakietach cenowych. Zapraszamy do kontaktu.
 
Fotografia plenerowa
 
 
Zdjęcia plenerowe to połączenie pozowanych ujęć z naturalnym pięknem i klimatem krajobrazów. Uroki zdjęć plenerowych to mariaż doboru miejscia do charakteru zdjęcia. Fotografia plenerowa ma w sobie więcej spontaniczności i "szaleństwa" niż fotografia studyjna, lecz nie jest (jak fotografia reportażowa) jedynie dokumantacją rozgrywających się wydarzeń. Dobre zdjęcia "w terenie" to umiejętny dobór urokliwego pleneru, inwencja fotografa i swoboda fotografowanych osób.
 
Obrazy ze zdjęć
 
 
Zdjęcia identyfikacyjne
 
Zdjęcia identyfikacyjne do dokumentów tożsamości wykonujemy na poczekaniu, techniką cyfrową. Każde zjęcie poddane jest komputerowej obróbce i profesjonalnemu retuszowi. Wykonujemy zdjęcia identyfikacyjne w dowolnych formatach i spełniających założone z góry wymagania. Do zdjęć dołączyć możemy plik graficzny w formacie .jpg, lub dowolnym innym (na życzenie klienta). Plik formatujemy i kompresujemy wedle podanych przez klienta parametrów. Poniżej zestawienie najpopularniejszych zdjęć identyfikacyjnych wykonywanych na co dzień:
   
Zdjęcia paszportowe (biometryczne) po 4,6,8,12 szt
Zdjęcia dowodowe (biometryczne) po 4,6,8,12 szt
Zdjęcia legitymacyjne po 4,6,8,12 szt
Zdjęcie legitymacyjne służb mudnurowych po 4 szt
Zdjęcia do wizy USA po 2 szt
Zdjęcia dyplomowe po 4,6,8 szt
 
Fotoporcelana
 
Zdjęcia na porcelanie wykonujemy wykorzystując praktycznie dowolne źródło dostarczone przez klienta: plik cyfrowy, negatyw, zdjęcie w formie papierowej, zdjęcie z telefonu, dokument tożsamości zawierający fotografię. Często zdjęcie nagrobkowe wykonuje się na podstawie zdjęć amatorskich - jako jedynych dostępnych. Niejednokrotnie zdjęcia przeznaczone na fotografię porcelanową wymagają poważnej obróbki (zmiana tła, zmiana ubrania, retusz, rekonstrukcja). Przed naniesieniem zdjęcia na płytkę porcelanową przedstawiamy do zatwierdzenia przez klienta wizualizację cyfrową oraz uwzględniamy sugerowane poprawki.
 
Odbitki cyfrowe
 
Odbitki z plików graficznych (formaty .jpg, .tiff lub .psd) oraz filmów 35 mm i APS wykonujemy na najnowszym minilabie cyfrowym NORITSU QSS 3501 PLUS. Maszyna posiada laserowy system naświetlania III generacji, zapewniający niepowtarzalne wysycenie kolorów, ostrość i precyzyjne odwzorowanie szczegółów naświetlanych zdjęć. Każde naświetlane zdjęcie poddajemy korekcji w zakresie barwy, gęstości, kontrastu, nasycenia kolorów oraz ostrości. Korekcje te wykonujemy gratis.
Naświetlamy odbitki w podstawowych formatach 9x13, 10x15, 13x18, 15x21, 20x30 oraz 20x60 (panorama). Posiadamy również możliwość naświetlenia odbitek w formatach nietypowych (dopasowujemy się do proporcji boków dostarczonego pliku).
 
Archiwizacja negatywów
 
Negatywy całe lub cięte, a także slajdy i filmy APS skanujemy na skanerze wysokiej rozdzielczości NORITSU LS - 1100. Pliki archiwizujemy na płytach CD lub DVD w formatach .jpg lub .tiff. W zależności od przeznaczenia digitalizowanych obrazów doradzamy rozdzielczość skanowania oraz format i rodzaj archiwizacji danych.
Zaawansowane oprogramowanie skanera negatywowego pozwala na usuwanie kurzu i zarysowań oraz redukowanie (psującego niejedno doskanałe zdjęcie) efektu czerwonych oczu.
 
Reprodukcje i odnawianie zdjęć
 
Wykorzystując możliwości digitalizacji materiałów refleksyjnych wykonujemy reprodukcje fotografii. Usługę tą klienci określają popularnie mianem: "zdjęcie ze zdjęcia". Oczywiście wykonujemy odbitki z dostarczonych fotografii (w wypadku zaginięcia negatywu lub niedostępności pliku graficznego) lecz oferujemy również cyfrowe odnawianie zniszczonych, podartych fotografii. Nie zawsze złamane, przedarte, zamoczone lub częściowo zniszczone zdjęcie, mające wielką wartość sentymentalną trzeba wyrzucić. Często, wykorzystując współczesne możliwości grafiki komputerowej udaje nam się przywrócić do życia fotografie sprzed wielu, wielu lat...
 
Fotografia studyjna
 
Zdjęcia studyjne wykonujemy także techniką cyfrową, poddając pliki graficzne komputerowej obróbce i retuszując każde z zamówionych ujęć. Bazując na wieloloetnim doświadczeniu wykonujemy pozowane zdjęcia z użyciem profesjonalnych teł własnego projektu i szerokiej gamy rekwizytów. Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej wykonywanych w atelier zdjęć. Oczywiście nie sposób zawrzeć tutaj wszystkich możliwych propozycji, a tym bardziej wszystkich możliwych potrzeb p.t. klientów. Tabela pokazuje jedynie przykładową ofertę, którą można zindywidyualizować na Państwa potrzeby w zakresie formatu zdjęć, dołączenia do nich plików graficznych, dodania efektów cyfrowych, czy projektowania układów graficznych na bazie wykonanych zdęć w zależności od ich przeznaczenia.
   
Zdjęcia ślubne (pozy po 3 odbitki w formacie 15x21)  
Zdjęcia ślubne (sesja 10 różnych ujęć)  
Zdjęcia komunijne  
Zdjęcie portretowe  
Zdjęcia dzieci (serie)  
Zdjęcia do portfolio (sylwetka w kilku ujęciach i portrety)  
Zdjęcia par i grupowe  
Zdjęcia rodzinne  
 
ZAPRASZAMY
 
Całe powyższe zestawienie oczywiście nie odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące zakresu usług świadczonych w naszym zakładzie. Niemożliwym jest również ujęcie tutaj wszelakich potrzeb z jakimi mogą się Państwo zwrócić do nas. Jeśli mają Państwo zapytania, zapraszamy do telefonicznego, mailowego lub osobistego kontatku z nami. Dane teleadresowe znajdują się w dziale: kontakt.