Strona Główna Nasze usługi
 
     
  Garść informacji

Zakład "Foto Wiśniewski" założony został w 1942 r przez moich rodziców - Józefę i Stanisława Wiśniewskich i pierwotnie mieścił się w alei Najświętszej Marii Panny pod numerem 5. W 1967 roku zostałem spadkobiercą osiągnięć rodziców i w tym samym roku, przed komisją egzaminacyjną w Katowicach zdałem egzamin na mistrza fotografii.
Od tej chwili realizowałem moje artystyczne pomysły, utrawalając na kliszach pary ślubne, chrzty, komunie oraz portrety różnych ludzi. Chętnie fotografowałem dzieci - ich grymasy, uśmiechy i zabawne miny były dla mnie zawsze wdzięcznym tematem pracy, a satysfakcję zawodową dawało mi zadowolenie rodziców oglądających wykonane przeze mnie zdjęcia swoich pociech. W tym okresie fotografowałem w moim, odziedziczonym po rodzicach studio we wspomnianej kamienicy w alei NMP 5.
Podczas wielu lat pracy zawodowej brałem udział w rozlicznych wystawach organizowanych przez ówczesną Izbę Rzemieślniczą w Katowicach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. W latach 70 - tych byłem członkiem Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w katowicach, a także czynnie działałem w Kole Artystycznej Fotografii (KAF).
W 1978 roku przeniosłem działalność na ul. Strażacką 4A, gdzie zakład mój, w międzyczasie rozbudowany i ulepszany, mieści się do dnia dzisiejszego.
Fotografia nadal jest moją pasją i dniem codziennym. Wraz z małżonką prowadzę SALON FOTO. Obecnie zamieniłem analogowy sprzęt na nowoczesne cyfrowe aparaty, a ciemnię zastąpiłem najnowocześniejszym na rynku minilabem cyfrowym japońskiej firmy NORITSU.

Myślę, że łącząc moje wieloletnie doświadczenie z nowoczesnymi technikami obróbki i digitalizacji obrazu jestem w stanie zaoferować Państu szeroki wachlarz usług, opartych na solidnej "dobrej robocie", wspieranych techniką cyfrową i okraszonych dozą zdrowej fantazji.

 
  dziękuję za lekturę i zapraszam do FOTO SALONU  
  Marek Wiśniewski